Co zwiedzić w Kolumbii Brytyjskiej?

Kolumbia Brytyjska to jeden z najbardziej fascynujących regionów w całej Kanadzie. Ma wszystkiego po trochu: fantastyczne miasta, ekscytujące góry, szlaki przyrodnicze, wybrzeże, ośrodki narciarskie i wiele więcej, a dodatkową zaletą jest to, że każda pora roku ma swoje własne uroki.

Vancouver: wielkie miasto Kolumbii Brytyjskiej

Naszą wycieczkę po Kolumbii Brytyjskiej zacznijmy od najciekawszego miasta: Vancouver. Przy okazji jest to jedno z miast o najwyższej jakości życia na świecie. Jest to coś, co od razu rzuca się w oczy dzięki licznym restauracjom, parkom i położeniu między górami a Oceanem Spokojnym.

Nie można zapomnieć o akwarium i Parku Stanleya, gdzie można zapoznać się z bogatą kulturą pierwotnych mieszkańców obu Ameryk. Niedaleko od nowoczesnego centrum znajduje się rzeka Capilano, gdzie czeka na Ciebie niesamowity most wiszący i zapierające dech w piersiach szlaki wiodące przez korony drzew.

Whistler: przyroda w Kolumbii Brytyjskiej

Innym bardzo ciekawym miastem w Kolumbii Brytyjskiej jest Whistler. Miłośnicy przyrody mają tu kolejny fantastyczny cel podróży, ponieważ jest to idealna baza wypadowa do podziwiania górskich okolic. Można tu korzystać z niesamowitych szlaków wysokogórskich, takich jak popularny Skywalk Trail. Jeśli jednak nie masz ochoty na spacery, możesz skorzystać z kolejki linowej, jednej z najbardziej imponującej na świecie.

Squamish

Jeśli jesteś entuzjastą sportów górskich, prawdopodobnie znasz ten region Kolumbii Brytyjskiej. Jest to miejsce, do którego przybywa wielu wędrowców, aby zobaczyć wodospad Shannon i wejść na szczyt Squamish Chief, skąd roztaczają się niesamowite widoki na okolicę. A jeśli nie cierpisz na zawroty głowy, wejdź na most wiszący Sky Pilot – spektakularny obiekt! Nie zapominajmy jednak, że nie trzeba lecieć do Kolumbii Brytyjskiej żeby zwiedzić imponujące góry. Nasza kolejna propozycja do Tatry. Dowiedz się wszystkiego o tym paśmie górskim z portalu: www.wtatry.pl

Park Narodowy Pacific Rim

Wśród wielu cudów natury w zachodniej Kanadzie, gdzie leży Kolumbia Brytyjska, znajduje się Park Narodowy Pacific Rim, który łamie wiele stereotypów dotyczących tej części świata. Czy wiesz, że można tu wędrować szlakami przez tropikalne lasy deszczowe? Możesz nawet wejść na deskę surfingową i pojeździć na falach Pacyfiku.

Region Thompson Okanagan

Ostatnie miejsce na liście potwierdza, że Kolumbia Brytyjska ma atrakcje na każdy gust i porę roku. Proponujemy zakończyć wycieczkę w Thompson Okanagan, gdzie można odwiedzić winnice i rozległe obszary winiarskie, a także urządzić piknik nad brzegiem malowniczych jezior. To wspaniałe miejsce na pożegnanie z tym kanadyjskim terytorium.