Puszcza Białowieska – co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, że Puszcza Białowieska zlokalizowana jest na pograniczu Polski oraz Białorusi. Dlaczego jest taka wyjątkowa?

Puszcza Białowieska to jeden z najbardziej interesujących miejsc dla podróżników, tzw. turystyczna perełka w Polsce. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to jedyny naturalny las w Europie, który ma cechy lasu pierwotnego. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że Puszcza nie tylko nie została posadzona przez człowieka, ale również bez żadnej jego ingerencji.

Muzeum Przyrodniczo-Leśne

Rekomendowane jest rozpoczęcie zwiedzania Puszczy Białowieskiej od Muzeum Przyrodniczo-Leśnego. Osoby zainteresowane będą miały możliwość dowiedzieć się znacznie więcej o mieszkających w niej zwierzętach czy roślinach. Godny uwagi jest fakt, że multimedialna ekspozycja w nowoczesny sposób będzie prezentowała określone zbiorowiska leśne.

Park Pałacowy

Świetnym rozwiązaniem będzie zwiedzenie Parku Pałacowego po wizycie w Muzeum. Obiekt znajduje się bowiem na terenie omawianego parku. Należy mieć świadomość, że został założony na przełomie XIX i XX wieku. Ponadto w jego centralnej części znajdował się nawet pałac. Oczywiście w późniejszym czasie został rozebrany w w jego miejsce postawiono budynek Dyrekcji BPN, hotelu, muzeum i restauracji.

Ścieżka dydaktyczna „Żebra Żubra”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kładka ma długość około 4 km. Warto zaznaczyć, że prowadzi przez podmokłe tereny Puszczy Białowieskiej. W trakcie wędrówki turyści mogą dostrzec różnorodność lasu czy zachwycać się ptasim koncertem.

Pokazowy Rezerwat Żubra

W Białowieskim Parku Narodowym można zobaczyć żubry, wilki, jelenie, łosie, sarn, koniki polski. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane zwierzęta mają stosunkowo rozległe wybiegi. Dzięki temu ich poszukiwania mogą sprawić ogromną frajdę wszystkim osobom zainteresowanym.