Garść ciekawych faktów dla fanów Peru – o tym nie wiedziałeś!

Peru to urokliwe państwo znajdujące się w południowej Ameryce. Jest to państwo, które ma sporo do zaoferowania pod względem turystycznym.

Wieloletnie kultura, zabytki będące świadectwem pierwszych cywilizacji i malownicze krajobrazy to tylko namiastka atrakcji, które stanowią o wyjątkowości tego miejsca. Peru jest niezwykle intersującym państwem, w którym nie brak osobliwych zjawisk kulturowych. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do tego cudownego południowoamerykańskiego kraju?

Peru – garść ciekawych informacji

Peru to niezwykle zróżnicowane pod względem geograficznym państwo. Sporą część krajobrazu zajmują pasma górskie i w związku z tym uważa się, że kraj ten stanowi istny raj dla miłośników wspinaczki górskiej. Jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji jest Tęczowa Góra będąca jednym ze szczytów Andów.

Kolorowe pasma faktycznie przypominają tęczę, a taki widok zawdzięczamy minerałom, które przez wiele lat osiadały na płaskim terenie. Ciekawostką jest, że Peru to miejsce, w którym jednym z najpopularniejszych przysmaków jest świnka morska, zwierzątko w Polsce cieszące się statusem domowego pupila.

Świnki morskie są w Peru przysmakiem narodowym. Podawane są na wiele rozmaitych sposobów i można je dostać w niemal każdej restauracji. Będąc w Peru koniecznie warto wybrać się na wycieczkę do kanionu Colca. To najgłębszy kanion na świecie. Wysokość najwyższego odcinka liczy sobie przeszło 4000 metrów. Koniecznością będzie również odwiedzenie największej wizytówki Peru, czyli Machu Picchu, miasta Inków, które najlepiej przetrwało próbę czasów.

Historycy uważają, że przetrwało ze względu na lokalizację, która sprawiła, że miasto tak naprawdę nigdy nie zostało namierzone przez najeźdźców. Warto dodać, że jest to atrakcja zaliczająca się do 7 Nowych Cudów Świata.

Peru to perełka Ameryki Łacińskiej, a więcej o innych amerykańskich krajach znajdziesz tutaj: https://www.buenos.pl/ameryka-lacinska-czym-w-ogole-jest-i-jakie-glownie-atrakcje-oferuje/.