Hala Skrzyczeńska – co warto wiedzieć?

Hala Skrzyczeńska to hala znajdująca się w Beskidzie Śląskim na terenie Szczyrku, która została w pełni zagospodarowana na potrzeby ośrodka Szczyrk Mountain Resort.

Miejsce to przyciąga przede wszystkim miłośników sportów zimowych i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Co warto o nim wiedzieć i jakie atrakcje się tutaj znajdują?

Co znajduje się na terenie Hali Skrzyczeńskiej?

Szczyrk Mountain Resort to kompleks w pełni dostosowany zarówno do potrzeb doświadczonych miłośników sportów zimowych, jak i osób stawiających pierwsze kroki w poszczególnych dyscyplinach.

Na terenie kompleksu znajdują się świetnie wyposażone wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki, a przede wszystkim kolej gondolowa i krzesełkowa oraz wyciągi orczykowe z Czernej i na Skrzyczne. Hala Skrzyczeńska jest więc początkiem i końcem licznych tras narciarskich, stanowiąc ważny punkt na narciarskiej mapie polski.

Wydarzenia na Hali Skrzyczeńskiej

Atrakcyjne położenie i zaawansowana infrastruktura Hali sprawiają, że staje się ona miejscem ciekawych wydarzeń sportowych i nie tylko. Regularnie odbywają się tutaj na przykład Trek E-Bike Adventure, czyli zorganizowana wycieczka na rowerach elektrycznych, czy też targi rowerowe i górskie animacje dla najmłodszych.

Hala Skrzyczeńska jest też miejscem, w którym organizowane jest najwyżej w Polsce położone plenerowe kino. Seans filmowy pod rozgwieżdżonym niebem na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza przyciąga miłośników kina i zupełnie nowych wrażeń. W okresie letnim wielką furorę robią zajęcia plenerowe na Hali, podczas których można nauczyć się budowania domków dla owadów czy też wziąć udział w Dniu Pasterskim.

Tutaj sprawdzisz interesujący artykuł w tym temacie: Zbyrcok znowu cieszy na Hali Skrzyczeńskiej!

Popularna restauracja na wysokości

Restauracja Kuflonka znajdująca się na Hali Skrzyczeńskiej to połączenie nowoczesności i góralskiej tradycji. W przestronnych i klimatycznych wnętrzach można skosztować lokalnych potraw i dań kuchni europejskiej, a ze środka rozpościera się panoramiczny widok na góry.