Jakie nadmorskie muzea warto zobaczyć?

Na polskim morzem można nie tylko odpoczywać na plaży. Jest wiele miejsc godnych zobaczenia, do których można wybrać się niezależnie od pogody.

Warto zatem przekonać się, które nadmorskie muzea są szczególnie godne zobaczenia.

Muzeum Chleba w Ustce

Można tutaj zobaczyć, jak wyglądało wypiekanie chleba. Znajdziemy tutaj zarówno narzędzia konieczne do pieczenia, jak i literaturę. Eksponaty obejmują także przyprawy, maszyny czy znaczki z chlebem.

Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu

Jest to muzeum związane z historią obrony wybrzeża. Bogato wyposażone i ciekawie zaprezentowane wystawy pozwalają lepiej zrozumieć, jak wyglądał ten wycinek historii Polski.

Muzeum Motyli we Władysławowie

Szczególnie świetne miejsce dla osób, które przepadają na tymi pięknymi owadami. Muzeum posiada kolekcję 6 tys. egzemplarzy, z których najstarszy pochodzi z 1916 roku. Część z nich można także zobaczyć w Łebie.

 Muzeum Sztuki Książki w Koszalinie

Muzeum docenią osoby, które przepadają za pięknie wydanymi książkami. Można tutaj zobaczyć, jak wygląda historia sztuki introligatorskiej oraz wydawniczej. Znajduje się w zabytkowej siedzibie wydawnictwa.

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim

To muzeum jest prywatne i pozwala na obejrzenie wielu rodzajów minerałów czy skał. Popularne są tutaj także jaja dinozaurów. Szczególnie poleca się je osobom, które interesują się geologią.

 Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Jest to nowoczesne muzeum, które skonstruowano tak, by przypominało swoją budową morski okręt. Znajdują się tutaj trzy wystawy poświęcone bursztynowi, w tym ukazanie różnych jego form, inkluzji roślinnych i zwierzęcych, a także wyszukanych odmian.

Tutaj artykuł o muzeum bursztynu z Gdańska i o tym dlaczego warto je odwiedzić?