Cancun – odwiedź tą niezwykłą karaibską destynację

Cancún to wielkie miasto w meksykańskiej Riwierze Maya. Na międzynarodowym lotnisku panuje wzmożony ruch przez cały rok, ponieważ podróżni z całego świata wysiadają tutaj, aby cieszyć się urokami tego zakątka Karaibów.

Hotele w Cancun

Jednym z pierwszych powodów, dla których warto wybrać Cancun jako cel podróży wakacyjnej, jest fakt, że można tu znaleźć wspaniałe hotele w bardzo konkurencyjnych cenach.

Liczba obiektów jest tak duża, że aby przyciągnąć gości, zawsze można znaleźć naprawdę dobre oferty hoteli najwyższej kategorii.

W rzeczywistości hotele są jak miasto. Z jednej strony znajduje się tak zwana „strefa miejska”, a z drugiej – strefa hotelowa. Jest to długi, około dwudziestokilometrowy odcinek ze wspaniałymi plażami i szeregiem hoteli pierwszej klasy. Krótko mówiąc, jest to obszar stworzony dla turystów, którzy chcą cieszyć się słońcem, plażą i nocnym życiem.

Jeśli jednak wolisz aktywny wypoczynek, nie brakuje tu sportów wodnych i rozrywek, począwszy od nurkowania. Istnieje jednak wiele innych możliwości: jazda na skuterach wodnych, parasailing, żeglarstwo…

Plaże na tym wybrzeżu ciągną się jedna za drugą. Trudno jest wybrać tylko jedną, ale my polecimy dwie wspaniałe: Playa Tortugas, oraz Playa Gaviota Azul, położoną o rzut kamieniem od pięknej rafy koralowej, która sprawia, że meksykańskie dno morskie jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania.

Dlaczego wybrać Riviera Maya?

Bez wątpienia urok tego tropikalnego regionu tkwi w jego plażach, bujnej przyrodzie i wspaniałym klimacie, ale są tu także archeologiczne pozostałości po Majach.

Niektóre z tych miejsc trzeba koniecznie zobaczyć, jak na przykład Tulum czy kompleks Chichen Itza. Ale nawet nie wyjeżdżając z Cancun można zobaczyć skarby prekolumbijskie. W samym sercu miasta, na bulwarze Kululcan, znajdują się ruiny El Rey. Innym obowiązkowym punktem zwiedzania w Cancun jest Muzeum Majów, w którym przechowywane są eksponaty z różnych miejsc tego regionu. Jeśli szukasz lotów, to dostępne są bilety charterowe np. z Warszawy. Dowiedz się więcej ze strony: terazwarszawa.pl

Okolice Cancun

Nie ulega wątpliwości, że jeśli zdecydujesz się spędzić wakacje w Cancun, nie będziesz musiał opuszczać ośrodka, aby cieszyć się kilkoma niezapomnianymi dniami. Ale szkoda byłoby nie poznać okolicy. Na przykład, warto odwiedzić Isla Mujeres lub Puerto Morelos, nie wspominając o Cozumel, jednym z tych rajskich miesc, które sprawiają, że Riviera Maya jest miejscem magicznym.