Bulion z drobiu – tradycyjność i nowoczesność w jednym

Po 3: lekkość

W odpowiedni sposób przygotowany bulion drobiowy (w odróżnieniu od wywarów z innych mięs) nie jest tłusty. W ten sposób nawet w trakcie schorzenia organizm nie musi wydatkować dodatkowej energii na trawienie, a my mamy pewność, iż dostarczyliśmy sobie wszystko co najlepsze.

Uszykowanie

Tradycyjnie bulion drobiowy (zwany również często rosołem) był gotowany na wolnym ogniu przez dużo godzin. Ten sposób gotowania od zawsze gwarantował niezapomniany, skoncentrowany smak. Jednakże nie tylko długie a także powolne gotowanie stanowi sekret tejże zupy o niezwykłych właściwościach. Zabierając się do przygotowywania bulionu drobiowego musimy pamiętać o następujących sprawach:

Zimna woda – gotowanie bulionu drobiowego ZAWSZE rozpoczynamy od zalania w garnku wszelkich potrzebnych składników zimną wodą. Trzymanie się to sprawdzonego sposoby sprawia, że wywar nabierze niezapomnianego, esencjonalnego smaku.

Przypalona cebula – przed dodaniem cebuli do rosołu, dobrze jest ją przypalić. Jest to poprzez umieszczenie cebuli na najmniejszym palniku na kuchence gazowej (obracając warzywo co pewien czas na inną stronę). W razie kuchenki elektrycznej, kroimy cebulę na ćwiartki, włączamy w piekarniku grzanie od góry jak również umieszczamy warzywo na blaszce, jaką wstawiamy na najwyższe piętro piekarnika.

Bulion drobiowy uchodzi za zdrowotny wywar. Jest ku temu kilka powodów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *